Miluju zmrzlinu, zejména pokud je to dobrá zmrzlina. Nedávno jsem byl v Itálii, a tam opravdu mají velice dobrou zmrzlinu. Po celé léto, dělám domácí zmrzlinu a domácí sortbet. Vůbec to není těžké, a chutě, které mohou být vyrobeny jsou neomezené.
V tomto videu vám ukážu, jak se dělá zmrzlina z levandule. Abych získal pěknou fialovou barvu jako jsou květy z levandule, já používám borůvky jako barvivo (květy z levandule dají chuť ale né barvu).

Recept je jednoduchý!

Složení:
400 ml mléka
400 ml smetany (30%)
4 žloutky
200 g krystalového cukru
1 sáček vanilkového cukru
šťáva z půlky citronu
150 g borůvek
10 až 20 g levandule květiny (1 květ je cca 1 g)

Recept:
Krok 1: začít tím, že na mírném ohni přidáme borůvky, 100 g cukru a šťávu z půlky citronu. Nechte asi 5 minut, to je, když všechny borůvky prasknou. Poté vymačkejte borůvky a nechte sirup vychladnout.

Krok 2: Dejte na mírném ohni, 400 ml mléka a 400 ml smetany a přidejte květy levandule. Nevařte, stačí zahřát směs po dobu 5 minut a pak vypněte plotnu a nechte aby se to louhovalo přibližně 10 minut, zatímco vy děláte krok 3.

Krok 3: V samostatné misce rozšleháme spolu 4 žloutky, 100 g zbytek cukru, 1 sáček vanilkového cukru a 2 až 3 lžíce mléka. Šleháme až se stane směs bílá a krémová.

Krok 4: vyndejte květy levandule z mléka + krém směsi a přidejte v malých dávkách tuto směs na vejce + cukr. Mýchat neustále, protože nechceme aby vejce se uvařily. Přidejte k této směsi ten sirup z borůvek.

Pokud nemáte stroj na zmirzlinu, pak postupujte podle kroku 5:
Krok 5: nalijte zmrzlinu do plastové nádoby a nechte vychladnout 1 hodinu. Potom zavřete víčko plastové nádoby a dát do mrazáku 4 hodiny (záleží na vašem mrazákeu). Když jste připraveni servírovat, zkontrolujte hmotnost zmrzliny. Pokud je příliš tvrdá, nechte na pult několik minut a pak to servírujte.

Pokud máte stroj na zmrzlinu, pak postupujte podle kroku 6:
Krok 6: dejte zmrzlinu směs po dobu 2 hodin do lednice. Potom postupujte podle pokynů svého stroj na zmrzlinu.

Bon Appetit !!!

Najdete u nás rady, typy a informace pro všechny milovníky zahrádkaření a pěstování.
zahonky.cz

Předchozí článekPěstování petržele bez hlíny a bez květináče :-)
Další článekHydroponie – orchidej a lichořeřišnice