Ani v březnu péče o ptáčky na zahradě neustává, naopak. Je to doba hnízdění a vyvádění mláďat, a tak opeřenci potřebují naši pomoc více než jindy.

Krmítka

I v březnu neustále dosypáváme vhodné krmivo do krmítek – semínka, vločky, oříšky; nikdy ne plesnivé pečivo nebo sladkosti.

Lojové koule

Zejména sýkorky na jaře ocení, když jim po zahradě rozvěsíte lojové koule, protože opravdu nejvíce na odbyt jdou právě při péči o mláďata. Vyhýbejte se však levným koulím ze supermarketu, raději nakupte kvalitní ve specializovaných obchodech anebo si vyrobte vlastní podle našeho návodu v jednom z předchozích článků.

Pítka

Na jaře je vhodné vyčistit, opravit a upravit ptačí pítka a dolévat je čistou vodou. Pítka mohou být z kamene, betonu, nebo třeba zapuštěná do země – takové větší pítko/koupaliště zapuštěné do země a se svažitým dnem přímo vybízí ptáčky, aby usedli nebo se i vykoupali.

Pozor na hnízda

Stříhat a zastřihávat stromy a živé ploty byste neměli na jaře hned ze dvou důvodů: jednat rostliny jsou v plném proudu růstu a obrostou vám mnohem rychleji a hustěji, než byste chtěli, a jednak takovými zásahy můžete poškodit ptačí hnízda, která jsou mnohdy velmi špatně viditelná – jsou schovaná právě před dravci nebo kočkami.

Ptačí budky

No a kdo si troufne na výrobu ptačí budky, nalezne návod také na našich stránkách. Jen dávejte pozor, které ptačí druhy se vyskytují právě ve vaší zahradě, abyste výrobu budky přizpůsobili právě těmto ptáčkům.

Najdete u nás rady, tipy a informace pro všechny milovníky zahrádkaření a pěstování.
zahonky.cz

Předchozí článekJak pěstovat parožnatku? Třeba i zavěšenou u stropu
Další článekPilea: Čím vším vás překvapí tato pokojovka a jak ji doma úspěšně pěstovat?